KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Jaromíra Vítková (KDU-ČSL): Jak nakládat s odpadními vodami
Zpět

Jaromíra Vítková (KDU-ČSL): Jak nakládat s odpadními vodami

Přidáno 16. 6. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

V prostorách krajského úřadu v Brně se v úterý 15. června uskutečnilo setkání k problematice Plánu rozvoje vodovodů a kanalizací Jihomoravského kraje. Problematikou nakládáním s odpadními vodami a budováním či intenzifikací ČOV se zabývá dlouhodobě a systematicky lidovecká senátorka Jaroslava Vítková.

Na začátku setkání všechny přítomné přivítal hejtman Jan Grolich, dále vystoupila senátorka Jaromíra Vítková a senátorka Anna Hubáčková. Následovala prezentace zástupců odboru životního prostředí. Poté dostali jednotliví starostové prostor se individuálně zeptat na jejich konkrétní situaci a možná řešení. „V minulých letech jsem uspořádala několik seminářů pro starosty obcí v tomto směru. Malé obce mají problém zejména s financováním projektů na realizaci čistíren odpadních vod. Ve svém obvodu se snažím obcím pomoci a ve spolupráci s hejtmanem Jihomoravského kraje Janem Grolichem jsem proto iniciovala setkání v Brně k Plánu rozvoje vodovodů a kanalizací,“ uvedla senátorka Vítková.
 
Na setkání se dostavilo více jak třicet starostek a starostů z okresu Blansko. Velký zájem ukázal, jak je problematika nakládání s odpadními vodami velmi zásadní a pro některé obce těžko řešitelná. Jedná se ve velké většině o problém s finančním zajištěním, protože malé obce nemají finanční prostředky ani na spoluúčast k dotacím. Na jednání se rozdiskutovala řada případů a nastínila se i jednotlivá řešení. Samozřejmě to je běh na dlouhou trať, ale doufám, že některým obcím toto setkání pomohlo,“ zakončila Vítková.

kategorie Tiskové zprávy