KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Stavební zákon? Vracíme se o 3 roky zpět
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Stavební zákon? Vracíme se o 3 roky zpět

Přidáno 6. 4. 2021
Ilustrační foto
Události, komentáře

Bouřlivá debata ve čtvrtek provázela jednání o stavebním zákonu. Vláda slibuje jedno razítko, jedno povolení do jednoho roku. Podle kritiků přinese novela zmatek a vytvoří prostor pro korupci. Poslanci vznesli k zákonu desítky pozměňovacích návrhů, rozhodnou o nich na dubnové schůzi. Základem nebude původní vládní, ale komplexní pozměňovací návrh hospodářského výboru. Počítá mimo jiné s tím, že by stavební úřady i se zaměstnanci přešly z obcí pod stát. Téma rozebíral v debatě s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (nestr. za ANO), místopředseda KDU-ČSL a náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Na otázku, co na stavebním zákonu vadí a co je na něm naopak správně, reagoval Petr Hladík slovy: „Já bych to rozdělil na dvě oblasti. Jedna se týká stavebního řádu, druhá územního plánování. Jsem rád, že po dlouhých diskusích, které jsme měli, je v návrhu řada pozměňovacích návrhů, které vedou k dobrým řešením, co se územního plánu týče, aby územní plán byl v gesci obcí a měst, abychom byli schopni plány dodělat, aby velká města měla možnost mít vlastní stavební předpisy. 

Co se týká stavebního zákona jako takového, je to pro mě velké zklamání. Původní návrh byl vysoce kritizován a po dlouhém projednávání byl vládní návrh výrazně pozměněn, ale komplexní pozměňovací návrh pana Kolovratníka vrací situaci 3 roky zpět. Nemohu se ubránit jinému názoru, než že je tu silná lobby.“

 
Více zde.

 
 
kategorie Z médií