KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Preferoval jsem jinou formu podpory, příspěvek pro rodiny ale není rozhazování miliard, říká Jurečka
Zpět

Preferoval jsem jinou formu podpory, příspěvek pro rodiny ale není rozhazování miliard, říká Jurečka (KDU-ČSL)

Přidáno 29. 4. 2022
Ilustrační foto
Deník N

Středeční diskuse vlády o vyplacení jednorázového příspěvku pět tisíc korun byla podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) složitá. „Preferoval jsem spíše variantu slev na děti, ale po zvážení všech argumentů jsme nakonec přistoupili k tomuto kroku. Zadání bylo podpořit i střední třídu,“ vysvětluje v rozhovoru s Deníkem N.

Vláda odsouhlasila mimořádný příspěvek rodinám, ale diskutovalo se o mnohem širší pomoci. Ve hře bylo dvanáct různých bodů. Kdo za tímto návrhem stojí? Přišel jste s tím na vládu vy?
Návrh vyplývá z diskuse, kterou vedla vláda minulý týden na jednání ve Štiříně. Tam jsme si řekli oblasti, ve kterých bychom chtěli vidět podporu. V následujících dnech o tom jednaly expertní týmy. Tento návrh původně obsahoval dvanáct opatření, z nichž jsme se rozhodli realizovat čtyři.

Další budou případně následovat, pokud bude potřeba. Takto se to vydiskutovalo tuto středu. Návrh je dílem poradců pana premiéra, mého týmu plus diskuse, kdy se vyjadřovali ostatní členové vlády.

Říkáte, že návrh je dílem také vašeho týmu, ale jeden z vašich poradců Filip Pertold včera Deníku N řekl, že to s nimi nikdo neprobíral. Kdo tedy těch dvanáct bodů připravoval?
Byly to možnosti probírané minulý týden ve Štiříně a následně to ještě projednávali poradci pana premiéra s mým týmem. Z toho vznikl návrh těchto dvanácti bodů.

Více zde. 

kategorie Z médií