KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Tlačte na Putina, aby otevřel blokované přístavy s obilím
Zpět

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Tlačte na Putina, aby otevřel blokované přístavy s obilím

Přidáno 7. 6. 2022
Ilustrační foto
tn.nova.cz

Jak Evropská unie zareaguje na situaci s obilím na Ukrajině, jak se Česká republika vypořádá s ekologickým zemědělstvím nebo jaký bude dopad války na takzvanou Zelenou dohodu. Tím vším se chce Česko zabývat nyní a poté i v nadcházejícím předsednictví Rady Evropské unie. V rozhovoru pro TN LIVE to řekla lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová.

"Ukrajina je obilnicí světa a na její plodiny čekají miliony lidí v severní Africe. Co s tím můžeme dělat? Především je potřeba ukončit válku a otevřít přístavy k exportu. Proto právě i státy Blízkého východu musí tlačit na Vladimíra Putina, aby válku ukončil," popsala hrozbu Šojdrová.

"Je obdivuhodné, že ukrajinští zemědělci nezaložili ruce do klína a 70 % toho, co běžně zasévají, zaseli i tentokrát. Evropská unie se snaží jimi vypěstované suroviny vyvážet železnicí a poté například přes přístavy v Rumunsku. Děláme mnoho, abychom hladomoru v Africe a na Blízkém východě zabránili. Česká republika má naštstí strategické zásoby obilí, takže se jí tato hrozba přímo netýká," dodala europoslankyně.
Více zde.

kategorie Z médií