KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Lidé, kteří vychovávají děti, musí být oceněni
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Lidé, kteří vychovávají děti, musí být oceněni

Přidáno 3. 2. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka byl hostem České televize v pořadu Události, komentáře. Společně s bývalým guvernérem ČNB Jiřím Rusnokem a předsedou ČMKOS Josefem Středulou diskutovali o opatřeních proti inflaci.

„Vláda přijímá řadu opatření pro to, abychom v letošním roce dokázali inflaci snížit. V energetické oblasti jsme zabezpečili dodávky plynu a podnikli jsme kroky vedoucí k omezení dalšího růstu cen elektřiny a plynu i pro domácnosti, které jsou závislé na centrálním dodávání tepla. To vše jsou kroky, které jednoznačně vedou k tomu, že nám tržní ceny energií klesají. Distributoři už dnes dokonce nabízejí ceny pod cenovým stropem stanoveným vládou. Děláme vše pro to, abychom opravdu cílenou podporou nejohroženějším skupinám obyvatel pomáhali,“ podotkl Marian Jurečka.

Řeč přišla také na sociální opatření směřující k podpoře obyvatel. „Sociální systém musí být vyvážen tím, že lidé, kteří mají děti a vychovávají je, budou za jejich výchovu oceněni,“ doplnil předseda.

Více zde.

kategorie Z médií