KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Spolupráce s opozicí není konstruktivní, ale vydržíme, neutahají nás, slibu
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Spolupráce s opozicí není konstruktivní, ale vydržíme, neutahají nás, slibuje Marek Výborný za vládní koalici

Přidáno 13. 1. 2022
Ilustrační foto
Český rozhlas

Opozice je tu proto, aby kriticky hodnotila program, nicméně cílem některých vystoupení bylo zdržovat, komentuje dění v Poslanecké sněmovně Marek Výborný z KDU-ČSL v Ranním interview.

,,Průběh jednání byl dlouhý. Zazněla tam celá řada vystoupení, která byla konstruktivní, jak opozice slibovala. Mnohdy to byly ale spíše výstupy, jejichž cílem bylo zdržovat. Parlament je ale o diskusi a debatě,” řekl Výborný.

Vláda Petra Fialy předstoupila před Poslaneckou sněmovnu s programem, aby ji požádala o vyslovení důvěry. Jednání se protáhlo až do ranních hodin. ,,Můžeme vést kritickou debatu o věcném obsahu programového prohlášení vlády. Opozice je zde od toho, aby kriticky hodnotila program, se kterým tato vláda předstoupila. To je jejich právo, my bychom na jejich místě vystupovali obdobně. Pokud je ale cílem zdržovat, pak tomu úplně nerozumím,” dodal Výborný.

Více zde. 

kategorie Z médií