KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Konsolidace veřejných financí je cesta k pomoci všem
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Konsolidace veřejných financí je cesta k pomoci všem

Přidáno 16. 3. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Úprava valorizace důchodů pořád zůstává politickým tématem číslo jedna. Zatím co opozice popisuje úpravu valorizace jako okrádaní důchodců, tak koalice to veřejnosti vysvětluje jako způsob konsolidaci veřejných financí, argumentuje mezigenerační solidaritou a hlavně zdůrazňuje, že valorizace důchodů se neruší, jenom upravuje.

„Opravdu se nechci dožít toho, že příští generace nám budou vyčítat, že jsme se chovali naprosto jak utržení ze řetězů, že jsme rezignovali na jakoukoliv míru konsolidace veřejných financí,“ přibližuje svůj postoj předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL. 
 
„Hlavně bych byl velmi nerad, kdybychom proti sobě stavěli jednotlivé sociální skupiny. Nechci abychom proti sobě stavěli rodiny a říkali, že jejich spotřební koš je jiný než spotřební koš penzistů. To je přece velmi individuální. Rodiny si rodičovský příspěvek jednoduše zaslouží. Zaslouží si podporu ze strany státu,“ zdůrazňuje předseda Výborný. 
 
„Konsolidace veřejných financí je cesta k tomu, abychom dokázali pomoci všem a nerozdělovali tuto společnost. Abychom dokázali pomoci jak dětem, tak handicapovaným, tak seniorům, tak penzistům, vdovám a vdovcům, protože nelze jednotlivé skupiny z pomoci v principu vylučovat,“ zakončil Marek Výborný. 

Více zde.

kategorie Z médií