KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jurečka: Nechceme od Zemana požehnání, ale setkání je slušnost
Zpět

Jurečka: Nechceme od Zemana požehnání, ale setkání je slušnost

Přidáno 2. 12. 2021
Ilustrační foto
Seznam Zprávy

Ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) má překvapivě v resortu nahradit exministr zemědělství Marian Jurečka. A to v době, kdy ministerstvo řeší vyšší kompenzace pro ty, kteří kvůli covidu zůstávají doma nebo zdražující se energie. Jak plánují lidovci resort vést?

Hostem Ptám se já byl kandidát na ministra práce a sociálních věcí, šéf KDU-ČSL Marian Jurečka.

Poslanecká sněmovna rozhodla ve zrychleném režimu o větší finanční podpoře lidem v izolaci, karanténě nebo těm, kteří se o nemocné starají. Kromě toho se změnil i kompenzační bonus pro firmy, zasažené pandemií. Do plánů končící vlády už zasáhly i strany příští vládní koalice, které teď mají v dolní komoře většinu.

Ošetřovné se zvyšuje z běžných 60 na 80 % denního základu výdělku. Zástupci pětikoalice prosadili, aby na něj měli nárok i pečující osoby, které ale nežijí s ošetřovaným ve stejné domácnosti. Typicky se to týká prarodičů a vnoučat. „Účinnost bude do konce února, pak to vyhodnotíme a prodloužíme, pokud to bude potřeba,“ komentovat budoucí ministr fakt, že je nutné potvrdit, jak silný motivační faktor má.

Více zde

kategorie Z médií