KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jiří Horák (KDU-ČSL): Projev prezidenta Putina nebyl překvapivý
Zpět

Jiří Horák (KDU-ČSL): Projev prezidenta Putina nebyl překvapivý

Přidáno 10. 5. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

V Moskvě proběhly oslavy k výročí vítězství nad nacismem. Tento rok byly světem více sledované, protože je to již přes dva měsíce, co Rusko agresivně vtrhlo na Ukrajinu. Byl projev prezidenta Putina překvapivý? Pozvání do živého vysílání České televize přijal poslanec a člen výboru pro obranu Jiří Horák (KDU-ČSL).  

,,Projev prezidenta Putina nebyl překvapivý. Myslím si, že celkem zapadá do mnohaleté argumentace Ruské federace. Když se podíváte na ruskou společnost a ruský kulturní a historický narativ, tak 15 nebo 20 let je hlavním motivem 2. světová válka a vítězství nad fašismem. V Rusku je ta válka glorifikovaná a je to hlavní a jediné společenské téma. Myslím si, že hlavní důvod tohoto narativu je ten, aby se Rusové neptali, proč se mají stále stejně špatně,"  řekl Horák. 

Řeč byla také o životní úrovni v Rusku. ,,Kdo sleduje ruskou kulturu a společnost, tak to není žádná novinka. Oni už tak mluví opravdu 15 nebo 20 let. Straší západem a myslím si, že to je jádro celého toho problému v Rusku. V Rusku se nezvyšuje životní úroveň. Jsou tam důchody 5 tisíc a průměrný plat je tam 15 tisíc, navíc více jak polovina Rusů bere méně jak 10 tisíc měsíčně," dodal Horák. 

Více zde

kategorie Z médií