KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Inga Petryčka (KDU-ČSL) na pomoc krajanům na Ukrajině vydělává popcornem
Zpět

Inga Petryčka (KDU-ČSL) na pomoc krajanům na Ukrajině vydělává popcornem

Přidáno 2. 3. 2022
Ilustrační foto
Právo

Z toho, co se děje na Ukrajině, mě bolí srdce, říká smutně Inga Petryčka, která do Česka přišla před 25 lety z Mukačeva na Podkarpatské Rusi. Loni na podzim otevřela v Panské ulici nedaleko Václavského náměstí speciální prodejnu Pop Pause, ve které nabízí na čtyřicet druhů popcornu.

Aby měla čas organizovat pomoc válkou zmítané zemi a uprchlíkům, povolala za pult dceru, která se před pár dny vrátila ze studií v zahraničí, a brigádnice. „Když frčí obchod, mám prostředky, které můžu věnovat na pomoc,“ říká Inga, členka KDU-ČSL a výboru pro národnostní menšiny magistrátu.

„Od prvních dní, co jsem se dozvěděla o invazi, jsem tlačila na naše vedení, aby co nejvíc pomáhalo, aby kontaktovali svoje kolegy v Polsku, Maďarsku, na Slovensku, aby uvolnili hranici pro ty, kteří nemají víza ani pasy. Jsem velice pyšná na to, jak se chovají,“ chválí kolegy ze strany. Inga aktuálně spolupracuje s Domem národnostních menšin ve Vocelově ulici na Vinohradech, pomáhá uprchlíkům, aby našli ubytování, překládá. Iniciovala řidiče, kteří jezdí na hranice.

Více zde. 

Rozhovor vyšel dne 2. 3. 2022 v Právu - Praha a Střední Čechy 

kategorie Z médií