KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií František Talíř (KDU-ČSL): Budu v hospodách klidně poslouchat nadávky na Brusel, důležité je být ote
Zpět

František Talíř (KDU-ČSL): Budu v hospodách klidně poslouchat nadávky na Brusel, důležité je být otevřený

Přidáno 23. 10. 2023
Ilustrační foto
Euractiv

Vyjednávání o společné kandidátce koalice Spolu pro volby do Evropského parlamentu stále není u konce. „V rámci jednání jsme nenarazili na žádný tak závažný programový problém, který by jednání bránil – tedy že bychom odešli od stolu a řekli, že nemá smysl si dál povídat,“ říká vicehejtman a lidovecký kandidát Talíř. 

Nacházíte se na druhém místě lidovecké kandidátky do Evropského parlamentu. Sám jste dříve zmiňoval, že na tom má zásluhu především pět let práce od posledních eurovoleb. Co konkrétně k vašim kolegům z KDU-ČSL promluvilo?
Myslím, že gesce, které mám na starosti. To znamená životní prostředí, cestovní ruch a regionální rozvoj. Prostě vidí to, co v Jihočeském kraji dělám a o co se snažím, a možná také jakým způsobem to dělám. Beru to druhé místo i jako vysvědčení své práce. Je to vlastně důvěra, že minule jsem byl šestka a teď jsem dvojka. Teď jde o to nezklamat.

Sám jste mluvil o tom, že vaše kandidátka je poměrně pestrá. Je podle vás výsledek, že jste se na ní ocitl takhle vysoko, zároveň signálem, že lidovci chtějí změnu? Možná jinou profilaci své strany, anebo ve způsobu, jak komunikují s veřejností?
Já myslím, že to hlavně reprezentuje pestrost té strany, která je obrovská. Máme 19 tisíc členů a jsme opravdu věkově, geograficky hodně odlišní. Mám velkou radost, že jsou na kandidátce kromě mě další tři lidé do 35 let: Ondřej Mikmek, Adéla Chamrádová, Václav Pláteník. To vidím jako určitou změnu a posun oproti volbám před pěti lety.

Více zde.

kategorie Z médií