KDU.breadcrumbs.homeAktuality Archiv 2019 Poslanci ELS podporují Webera na post předsedy Komise
Zpět

Poslanci ELS podporují Webera na post předsedy Komise

Přidáno 12. 6. 2019
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Poslanci z České republiky, Polska a Slovenska, kteří jsou součástí poslaneckého klubu Evropské lidové strany a byli zvoleni v květnu 2019, vyjádřili jednoznačnou podporu předsedovi klubu ELS, Manfredu Weberovi, pokud jde o obsazení postu předsedy Evropské komise. Jejich pozice kontrastuje s postojem premiérů visegrádských zemí, tj. pánů Babiše, Morawieckého, Pellegriniho a Orbána. Ti Manfreda Webera nepodporují, či dokonce rozporují samotný proces Spitzenkandidátů.

„Zastáváme jednoznačné stanovisko a vysíláme tak jasný signál občanům našich zemí. Chceme větší transparentnost a méně demokratického deficitu v Evropské unii,“ říkají poslanci ze zmíněných zemí za ELS.

Proces tzv. Spitzenkandátů znamená, že předsedou Komise by se měl stát vedoucí kandidát vítězné evropské strany ve volbách do Evropského parlamentu. Největším poslaneckým klubem v příštím Evropském parlamentu bude Evropská lidová strana a jejím kandidátem je Manfred Weber. Budoucího předsedu Evropské komise jmenuje Evropská rada a musí jej schválit Evropský parlament. ELS věří, že celý proces bude završen do konce června.

kategorie Tiskové zprávy