KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Co můžeme čekat od proměněné vlády v příštím roce?
Zpět

Co můžeme čekat od proměněné vlády v příštím roce?

Přidáno 23. 11. 2016 tiskové oddělení
Ilustrační foto
22.11.2016 18:10 ČRO Radiožurnál
Když se vyhrává, tak se vítězná sestava nemění. To dnes vzkázal premiérovi Bohuslavu Sobotkovi z ČSSD předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Lidovci si u příležitosti premiérových bilančních rozhovorů vyhodnotili své působení ve vládě a potvrdili si, že nevidí důvod, proč by měli jakéhokoli ministra měnit. 

Dnes se premiér Sobotka setkal s místopředsedou lidovců a ministrem zemědělství. Podle premiéra mají být jeho prioritami včasné výplaty schválených podpor zemědělcům, dotažení projektu Zelené nafty či schválení novely vinařského zákona. Premiér nedávno v České televizi připomněl, že on nese odpovědnost za vládu, ale i to, že je vázán souhlasem strany, za kterou je ministr nominován v případě, že ho bude chtít vyměnit. Hostem je předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Pavel Bělobrádek: "Patřím k těm členům vlády, kteří na každém jednání s čínskými partnery hovoří o lidských právech. A myslím si, že je to věc, která tam jednoznačně patří k té agendě. A stejně tak ale je pravdou, že obchod s Čínou určitě není tabu. A když se podíváte na ostatní země Evropské unie nebo Spojené státy, tak s nimi taky čile obchodují. Nicméně my se domníváme, že pořád jsme suverénní zemí, která má tady suverénní členy vlády a ti se mohou ve své zemi sejít s tím, koho uznají za vhodné."

Celý rozhovor si poslechněte ZDE.

kategorie Z médií