KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 TZ: Lidovci chtějí do pěti let dosáhnout zrušení střídání času
Zpět

TZ: Lidovci chtějí do pěti let dosáhnout zrušení střídání času

Přidáno 28. 3. 2014
Ilustrační foto
Lidovci chtějí zrušit střídání času do pěti let ve všech státech. V Evropském parlamentu proto podpoří iniciativu senátora Petra Šilara za zavedení pouze jednoho času s názvem „For Only One Time.“ Zrušení střídání časů považuje za jednu ze svých hlavních priorit kandidát číslo tři Tomáš Zdechovský a v případě svého zvolení má v úmyslu přenést toto téma na půdu Evropského parlamentu.
„Střídání času je v dnešní době absurdita na druhou. Je proto načase jej zrušit. Argumenty, které se dříve uváděly pro jeho zavedení, se ukázaly jako mylné. Ekonomická úspora, která bývá zmiňována jako hlavní důvod, se prakticky rovná nule a negativní dopady střídání časů jsou naopak jednoznačné,“ říká Tomáš Zdechovský.
 
Střídání času prokazatelně škodí a nic nepřináší
 
„V období „změny času například bývá vyšší nehodovost na silnicích a u některých lidí má střídání časů za následek časté zdravotní potíže jako jsou nespavost, bolesti hlavy a únava. Problémy se objevují dokonce i u malých dětí, které mohou trpět psychosomatickými potížemi,“ uvádí lidovecký kandidát do Evropského parlamentu Zdechovský některé negativní dopady spojené se změnou času.
„Dva časy představují celoevropský problém, a evropské instituce se proto přirozeně nabízí jako nejlepší místo, odkud je možné začít prosazovat změnu. Zavádění časů není věcí jedné země, nýbrž záležitostí domluvy zástupců všech států ležících v daném časovém pásmu,“ vysvětluje Tomáš Zdechovský důvody, proč je důležité zasazovat se o nápravu právě na evropské úrovni. 
„Na závěr bych chtěl dodat, že v zavedení jednoho času vidím i obrovskou příležitost pro EU, jak může ukázat svoji užitečnost, a ulehčit tak život mnoha lidem,“ dodal Zdechovský.

Miriam Farská
tisková mluvčí KDU-ČSL
731 603 864
 
kategorie Tiskové zprávy