KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Tomio Okamura lhal a soud to nyní potvrdil. Má se omluvit europoslancům za tvrzení o migrantech
Zpět

Tomio Okamura lhal a soud to nyní potvrdil. Má se omluvit europoslancům za tvrzení o migrantech

Přidáno 5. 2. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Obvodní soud pro Prahu 1 dnes rozhodl, že lídr SPD a místopředseda Sněmovny Tomio Okamura lhal ve věci hlasování pro uvalení sankcí na Českou republiku a má se omluvit za své tvrzení, že europoslanci Tomáš Zdechovský, Michaela Šojdrová a Pavel Svoboda hlasovali pro uvalení sankcí na Česko kvůli migrantům.


 

​Lidovečtí europoslanci Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová a Tomáš Zdechovský podali v roce 2017 trestní oznámení na Tomia Okamuru, který v rámci své kampaně „Odvaha mluvit pravdu“ šířil lživý seznam 12 europoslanců, kteří měli údajně hlasovat pro uvalení sankcí na Českou republiku za to, že se rozhodla nepřijímat uprchlíky. Všichni tři lidovečtí poslanci hlasovali prokazatelně proti rezoluci. 
 
„On o nás řekl, že jsme vlastizrádci, a pak nám začaly chodit výhružky smrtí,“ řekl Zdechovský. Kvůli slovům Okamury dostali europoslanci dle Zdechovského policejní ochranu.
„Nyní se jasně ukázalo, že je Tomio Okamura lhář a zbabělec,“ komentoval europoslanec. Po Okamurovi nebude chtít žádnou finanční kompenzaci. „Než bychom do toho šli a prodlužovali soud, tak radši dáme peníze na charitu,“ dodal.
 
„Okamurovy lži byly už mnohokrát prokázány, ale není možné, aby mu vše dál procházelo, proto jsme se rozhodli podat trestní oznámení za poškozování dobrého jména a pomluvu,“ říká Tomáš Zdechovský, který ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci prosadil už několik zásadních návrhů pro řešení terorismu a migrace a výrazně přispěl k tomu, že jsou od února 2017 přísně kontrolovány hranice schengenského prostoru, kdy probíhá ověření i přes databáze Interpolu. „Tomio Okamura naprosto znevažuje naši dobrou práci, ignoruje fakta a lhaním úmyslně manipuluje lidi, aby ho znovu zvolili. To je neakceptovatelné a je nutné říci těmto praktikám jasné dost!“ uzavírá Zdechovský.

kategorie Tiskové zprávy