KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátorky a senátoři z KDU-ČSL vyzývají vládu k urychlenému přijetí zákona o dětských skupinách
Zpět

Senátorky a senátoři z KDU-ČSL vyzývají vládu k urychlenému přijetí zákona o dětských skupinách

Přidáno 21. 7. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Senátorky a senátoři z klubu KDU-ČSL a nezávislí vyjadřují obavy nad tím, že důležité novely zákonů dosud nebyly ve Sněmovně projednány. Jde jim zejména o zákony týkající se dětských skupin a kojeneckých ústavů. Podle předsedkyně klubu Šárky Jelínkové (KDU-ČSL) je to velmi špatná vizitka vlády a její prorodinné politiky. 

„Přeci dobře víme, v jaké situaci byly rodiny v době pandemie covid-19. Už teď nám chybí v mateřských školách až 16 tisíc míst. Ovšem vláda nijak nespěchá a zákon o dětských skupinách stále není ve Sněmovně projednán,“ podivuje se nad osudem této klíčové novely senátorka Jelínková, která je též první místopředsedkyní strany.

„Skutečně nerozumím této nečinnosti. Vládní strany, SPD ale i KSČM mají plná ústa toho, jak podporují rodiny s dětmi, ve skutečnosti ale tento zákon neustále odsouvají. To mě velmi mrzí. Rodiče od nás politiků očekávají jistotu v tom, že budou mít kam umístit své děti. Je nejvyšší čas začít jednat. Vládní strany musí přestat s obstrukcemi,“ pokračuje Jelínková s tím, že senátorky a senátoři z KDU-ČSL na tento zákon čekají a chtějí bojovat za zachování dětských skupin a vyjasnění jejich financování. „Na rozdíl od zmíněných stran totiž lidovci rodičům skutečně rozumí,“ doplnila senátorka Jelínková.

kategorie Tiskové zprávy