KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy MPSV: Poděkování náhradním rodinám: Zapojte se i vy na sociálních sítích do kampaně #diknahradnimrod
Zpět

MPSV: Poděkování náhradním rodinám: Zapojte se i vy na sociálních sítích do kampaně #diknahradnimrodinam

Přidáno 30. 5. 2023
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Náhradní rodiny umožňují dětem, aby mohly vyrůstat v bezpečném a šťastném rodinném prostředí. V systému náhradní rodinné péče hrají zcela nenahraditelnou a důležitou roli. Abychom jim vyjádřili podporu a poděkovali jim, připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí na 31. května kampaň s hashtagem#diknahradnimrodinam. Připojte se do ní na sociálních sítích i vy.Kampaň bude probíhat na sociálních sítích a její princip je velmi jednoduchý. Stačí v den konání kampaně, tedy ve středu 31. května, zveřejnit nakreslený obrázek rodiny a připojit k němu hashtag #diknahradnimrodinam. MPSV se dlouhodobě snaží zvyšovat kvalitu práce s ohroženými dětmi a rodinami. Touto cestou chceme jít i nadále s cílem pomáhat a rozšiřovat možnosti, aby podpora rodin byla široká a přívětivá.

„Náhradní rodiny jsou nepostradatelnou součástí systému náhradní péče o dítě. Úkolem našeho ministerstva je co nejvíce snížit počet dětí, které vyrůstají v některém z typů ústavní péče, a to by samozřejmě nebylo možné bez náhradních rodičů, kteří dětem poskytují bezpečný domov, lásku a péči,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

V České republice dlouhodobě stoupá počet dětí vyrůstajících mimo svoji biologickou rodinu. Potěšujícím faktem ovšem je, že přibývá i celkový počet náhradních rodičů. MPSV eviduje k 31. prosinci 2022 celkem 11 313 náhradních rodin vykonávajících dlouhodobou či přechodnou pěstounskou péči a poručenství. Právě jim patří naše poděkování. „Budu velmi rád, když se připojíte a společně dáme najevo, že nám na náhradních rodinách záleží,“ vyzval ministr Jurečka. Více o náhradní rodinné péči naleznete na webu ministerstva nebo na stránce Buď In Pěstoun.


Dik_nahradnim_rodinam_navod.jpg

kategorie Tiskové zprávy