KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy „Je otevírání škol skutečně vládní prioritou?“ ptají se lidovci
Zpět

„Je otevírání škol skutečně vládní prioritou?“ ptají se lidovci

Přidáno 28. 4. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Bereme vládu za slovo, pokud tvrdí, že její prioritou při rozvolňování je otevírat školy. Proč je tedy už neotevírá, ptají se senátorky a senátoři z klubu KDU-ČSL a nezávislí.

„Vláda tvrdí, jak je její prioritou návrat dětí do škol. Ale když sledujeme ty jednotlivé kroky rozvolňování, tak začínám mít pocit, že tomu tak není. Můžu si zajít na fotbal, ke kadeřníkovi, ale moje dcera na druhém stupni základní školy v mém kraji se jen tak do školy nedostane,“ podivuje se nad dosavadním postupem vlády senátorka a první místopředsedkyně strany Šárka Jelínková.

„Apelujeme na vládu, aby opravdu dostála svým slovům a aby se její prioritou stalo skutečně to, že se nám všechny děti vrátí do škol,“ doplňuje senátorka Miluše Horská, která je předsedkyní senátního Výboru pro sociální politiku. Horská k tomu dopoledne vyzvala vládu i přímo na plénu horní komory.

„Dnes jsme odsouhlasili i pokračování ošetřovného. Stojíme v tomto za rodiči, kteří si tuto situaci nevybrali a víme, jak to mají těžké. To, že nefungují v plném provozu školy, je pro ně zatěžující, a to nejen z ekonomického hlediska, ale i proto, aby skloubili rodinný a profesní život,“ dodává Jelínková. „Vnímám ale i to, že se stále více našich spoluobčanů podivuje nad tím, že se nám celý systém sociálních dávek prodražuje. I z toho důvodu by hodně pomohlo, kdyby se konečně otevřely školy. Ušetříme tím výdaje státu,“ uzavírá Jelínková.​

kategorie Tiskové zprávy