KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Varování WHO před omikronem je na místě
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Varování WHO před omikronem je na místě

Přidáno 15. 12. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Varianta omikron je v posledních dnech tématem diskutovaným napříč celou společností. Je třeba se této mutace obávat? A jak lze zabránit jejímu šíření? Na otázky úterních Událostí, komentářů odpovídal poslanec KDU-ČSL Tom Philipp.

„Myslím si, že varování WHO před omikronem je na místě. Od chvíle, kdy byla tato varianta poprvé detekována, uplynula velmi krátká doba a my nemáme data o tom, jak se chová v biologickém prostředí. Víme jen, jak reaguje ve zkumavce. Máme zároveň trochu štěstí v tom, že nejsme první. Můžeme tak pozorovat, jak se bude virus chovat v jižní Africe nebo ve Velké Británii, a případně se vyhnout chybám, které oni udělají. Musíme tedy být obezřetní. Již v tuto chvíli víme, že je omikron velmi infekční a že nákaza bude tudíž postupovat populací velice rychle. Je třeba se připravit na šestou vlnu,“ řekl Philipp.

Podle lidoveckého poslance se pětikoalice shodla na tom, že je třeba do hry vrátit provádění testů. „Testování má svůj význam. Finanční náklady na jeho provádění jsou velmi vysoké, na druhou stranu však představují jen zlomek postižení ekonomiky během lockdownu. Potřebujeme vědět o nemocných osobách, které jsou asymptomatické, ale virus přitom šíří. Nebudeme-li testovat, nebude možné nařídit těmto lidem izolaci a virus se bude šířit dál,“ vysvětlil Philipp.

Více zde. 

kategorie Z médií