KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Příspěvek 5 000 Kč je cílená pomoc skupině, která byla identifikována jak
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Příspěvek 5 000 Kč je cílená pomoc skupině, která byla identifikována jako velmi riziková

Přidáno 11. 8. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Ve vysílání pořadu 90' na ČT24 promluvila místopředsedkyně KDU-ČSL a senátorka Šárka Jelínková o krocích, které vláda dělá na pomoc lidem. Popsala například příspěvek 5 000 Kč. Došlo ale i na téma inflace, na ceny potravin či na digitalizaci na Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR. 

Není 5 000,- příspěvek pro rodiny s dětmi rozhazování?
„Není to rozhazování, je to prostě cílená pomoc skupině, která byla identifikována jako velmi riziková. A ještě si řekněme, že vlastně konec prázdnin a začátek školního roku je prostě takovým velkým výkyvem výdajovým ve všech rodinách, takže je to taková cílená pomoc v cílenou dobu, kdy zrovna je potřeba nejvíce pomáhat,“ uvedla místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková.

Lidé mohou o příspěvek 5 000 Kč sice požádat online, ale ne každý má e-identitu, tedy bankovní identitu, elektronickou občanku, elektronický podpis atd. Opravdu to nešlo udělat jinak?
„Víte co, MPSV pod vedením pana Mariana Jurečky udělalo ten největší krok, který neudělal žádný ještě ministr. Je to velká bariéra, na druhou stranu máme číslo, že téměř 5 milionů lidí už má dneska bankovní identitu. A právě tato cílová skupina rodin s mladšími dětmi, by bankovní identitu mít měla,“ doplnila senátorka Jelínková.
 

kategorie Z médií