KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Prvňáčka nenaučíte psát přes počítač. Výborný apeluje na návrat dětí do škol
Zpět

Prvňáčka nenaučíte psát přes počítač. Výborný apeluje na návrat dětí do škol

Přidáno 21. 10. 2020
Ilustrační foto
novinky.cz

Poslanec KDU-ČSL Marek Výborný vyzval kabinet, aby dodržel slib a děti prvního stupně základních škol se po 14 dnech vrátily do lavic. Prezenční výuka je podle něj v tomto případě dlouhodobě nenahraditelná.

„Prvňáčka nenaučíte psát přes monitor počítače. A stejně tak děti na prvním stupni nezískají základní socializační návyky tím, že spolu budou komunikovat přes sebelepší platformy,“ řekl lidovec v úterý novinářům.

Výborný tak apeloval na vládu, potažmo ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO) a ministra školství Roberta Plagu (za ANO), aby v případě, že se nebude denní přírůstek nakažených koronavirem dramaticky zvyšovat, dodržela původní termín návratu do škol, který byl stanoven na 2. listopadu.

„Dlouhodobě není udržitelná situaci, kdy by se žáci prvního stupně vzdělávali distančně,“ doplnil Výborný. Pokud by to však nebylo plošně možné, měly by se podle něj otevřít školy alespoň pro děti z prvních až třetích tříd, u kterých považuje situace za nejnaléhavější.

A jak dále uvedl, daná opatření mají dopady i vůči samotným rodičům. „Osobně mám syna, který je v šesté třídě. Ale jsem v dennodenním kontaktu s rodiči žáků prvního stupně. Mnozí se na mě v posledních dnech obracejí s tím, že nemají kvalifikaci učitele a mohou na děti maximálně dohlížet,“ uvedl lidovec.

Více zde.

kategorie Z médií