KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Zelené obce mohou soutěžit až o 300 tisíc korun
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Zelené obce mohou soutěžit až o 300 tisíc korun

Přidáno 17. 1. 2024
Ilustrační foto
Hospodářské noviny

Inspirovat ostatní a ještě k tomu něco získat mohou města a vesnice, které se přihlásí do soutěže Zelená obec roku. Loni tento titul vyhrály dvě obce z Valašska – Slavičín a Hostětín. Obě dbají na životní prostředí a snaží se fungovat udržitelně. Letos mají příležitost získat ocenění další takové obce. Kromě titulu obdrží také až 300 tisíc korun na svůj další rozvoj. Speciální kategorií soutěže je Sociální počin roku a nově také Zelená obec roku – statutární město.

„Oceňuji vizionářství starostek a starostů, kteří využívají širokého spektra dotací ministerstva životního prostředí a investují například do obnovitelných zdrojů a úspor energie či nízkoemisní dopravy. Víc využívají odpad jako zdroj, chytře hospodaří s vodou, adaptují své obce na změnu klimatu, sází na zeleň. Chce to odvahu, energii a vizi,“ říká Petr Hladík (KDU-ČSL), ministr životního prostředí, jehož resort nad soutěží převzal záštitu.

„Je důležité ocenit obce, které umí pracovat a fungovat způsobem, jenž dbá na ochranu životního prostředí,“ doplňuje Ján Lučan, člen představenstva ČSOB zodpovědný za Vztahové bankovnictví. V ČSOB podle Lučana dlouhodobě vnímají zelené otázky a problematiku změny klimatu jako celospolečensky důležité téma, proto také soutěž organizují.

Více zde.

kategorie Z médií