KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Nová zelená úsporám Light bude fungovat i v následujících letech
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Nová zelená úsporám Light bude fungovat i v následujících letech

Přidáno 21. 3. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Ekonomicky nejtvrdší zima za poslední roky končí. Změnili Češi způsob myšlení o energetice? Bude se navyšovat částka vyhrazená na program Nová zelená úsporám Light? I to byly otázky pořadu Události, komentáře pro ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL).

„Chci všechny ujistit, že program Nová zelená úsporám Light bude fungovat dál nejen letos, ale také v následujících letech. Česká republika čerpá finanční prostředky na tyto dotační tituly především z Modernizačního fondu a také z příjmů z emisních povolenek. Jsou to prostředky Evropské unie, které jsou primárně určeny na dekarbonizaci, snížení naší energetické závislosti a našich energetických výdajů,“ uvedl Petr Hladík.

Podle ministra životního prostředí si o dotace v rámci Nové zelené úsporám Light denně požádá až 300 osob. „Nyní přicházíme v rámci programu do druhé části, kdy bude ministerstvo životního prostředí společně se státním fondem prostřednictvím energetických poradců a poradců v místních akčních skupinách přímo kontaktovat osoby s nižšími příjmy, například ty, které pobírají příspěvek na bydlení. Aby panovala důvěra v tento systém, zavádíme také identifikační průkazy. Objevili se už totiž někteří podvodníci, kteří chtěli tuto dotaci vyřídit za úplatu. To ale vůbec není nutné. Celé vyřízení je zdarma. Energetické poradenství poskytuje Česká republika svým občanům zcela bezplatně,“ objasnil Hladík.

Více zde.

kategorie Z médií