KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Nina Nováková (za KDU-ČSL) - Country zpěvačka v Parlamentu
Zpět

Nina Nováková (za KDU-ČSL) - Country zpěvačka v Parlamentu

Přidáno 10. 2. 2022
Ilustrační foto
Deník Ženy

Učitelka, veterinářka, baletka. To byly sny malé Niny Novákové. Za sedmašedesát let jejího života lze říci, že se jí svým způsobem splnily. Učila a stále učí. Vypiplala několik tygrů a dva medvědy. A balet nahradil profesionální zpěv country. Pravdou je, že politika v jejích holčičích snech chyběla.

Od malička žije v Brandýse nad Labem, nyní už přes čtyřicet let ve spokojeném manželství, před pár dny oženila syna. Na začátku století se nechala přemluvit, aby zkusi- la politiku. Stala se zastupitelkou ve svém městě, posléze místostarostkou. Nyní se politice věnuje naplno – je poslankyní Poslanecké sněmovny ČR. Svoji velkou lásku, učitelství, ale neopustila. Po sobotách stále učí latinu na Vyšší odborné škole MILLS pro zdravotníky.

Paní Nováková, z vás pohoda úplně sálá. Kde berete energii?
Bleskově se pomodlím a ještě v posteli si zacvičím. To stačí k tomu, abych se, pokud možno, vyhnula nepohodě. Nebo spíše naštvanosti. A když se jí přesto nevyhnu, vím, že se musím rychle zklidnit, protože bych jinak nebyla rozvážná.

Naštve vás spíš politika, nebo život?
Politika, život mám šťastný.
 

Kde jste vyrůstala?
V domku se zahradou v Brandýse, kde bydlela babička, teta s rodinou a naši, já a sestra. Už ráno jsme vyběhly v noční košili na dvorek a na zahradu, nádherné vzpomínky. Nyní bydlíme jen o kousek dál.Více zde. 

kategorie Z médií