KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (KDU-ČSL): Zastávám politiku tvrdého boje proti inflaci
Zpět

Michael Kohajda (KDU-ČSL): Zastávám politiku tvrdého boje proti inflaci

Přidáno 10. 6. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Lidovecký poslanec Michael Kohajda vystoupil v pořadu Události, komentáře České televize. Dle jeho názoru je větší část současné inflace domácího původu a vláda i Česká národní banka (ČNB) proti ní musí co nejdůrazněji zakročit. Podporuje tedy tu část rady ČNB, která na věc pohlíží stejně.

Jako první se Kohajda vyjádřil ke jmenování tří nových členů rady ČNB. „Já považuju všechny tři odborníky za spíše holubice měnové politiky, takže určitě jejich jmenování do rady ČNB bude znamenat lehkou změnu ve směřování rozhodování bankovní rady. To hodnocení není politické, ale odborné, protože já se centrálnímu bankovnictví věnuji 15 let. Já ale spíše zastávám tu politiku, kterou pro mě reprezentuje aktuální guvernér Rusnok, tzn. politiku poměrně tvrdou, jestřábí,“ vysvětlil.

Poté se vyjádřil k tématu inflace obecně: „Musíme si uvědomit, že příčinou vysoké inflace jsou domácí impulsy a zejména neodpovědná fiskální politika předchozí vlády, kdy na trh, který byl zmrazen covidem, byly vrhány další a další peníze z veřejných rozpočtů. Dovezená inflace je jenom dodatek a jenom menší část. Já si současně myslím, že dnes děláme fiskální politiku lépe, protože se snažíme šetřit. Zároveň ale nejsme hluší k nárokům státních zaměstnanců. Musíme ale hlídat, abychom se nedostali ještě hlouběji do inflační spirály. Je potřeba najít rozumný kompromis,“ tvrdí Kohajda.

Více zde.

kategorie Z médií