KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Máme přes 300 tisíc pracovních míst, které jsme připraveni nabídnout Ukraj
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Máme přes 300 tisíc pracovních míst, které jsme připraveni nabídnout Ukrajincům

Přidáno 22. 3. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

V České republice začal platit tzv. lex Ukrajina, který má pomoci lépe zvládat situaci příchozích Ukrajinců, kteří prchají před válkou. Jak se promítne celková situace na trhu práce? Pozvání do Událostí, komentářů přijal ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. 

,,Proces začínáme naplno rozbíhat, protože od dnešního dne nám platí lex Ukrajina. Ode dneška tedy mohou Ukrajinci s vízem vstoupit na trh práce bez jakýchkoliv administrativních překážek. Máme dlouhodobě přes 300 tisíc neobsazených pracovních míst,” řekl Jurečka.

Řeč byla také o problematických oblastech, se kterými se Česká republika bude v nejbližších týdnech a měsících potýkat. ,,Největší problém je kapacita a kvalita ubytování. Dále je zde zátěž na školský systém. Pracovní trh je v tomto momentě nejméně problematické úzké hrdlo, protože máme specifickou situaci. Padesát pět procent příchozích uprchlíků jsou děti. Finální číslo potencionálních pracujících je tedy okolo 120 tisíc lidí, ti na tom trhu práce prostor najdou,” dodal ministr.

Více zde. 

kategorie Z médií