KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Je zodpovědností premiéra Babiše, že neumí vybrat lidi, kteří mají na vrch
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Je zodpovědností premiéra Babiše, že neumí vybrat lidi, kteří mají na vrcholovou pozici odborně, manažersky i lidsky

Přidáno 26. 5. 2021
Ilustrační foto
Události, komentáře

Skončil čtvrtý ministr zdravotnictví za jediný pandemický rok. Na místo Petra Arenbergera premiér navrhl Adama Vojtěcha. Ten řídil stejné ministerstvo do loňského září. Dočkáme se „návratu roku“? Téma úterních Událostí, komentářů pro předsedu KDU-ČSL Mariana Jurečku, předsedu Sněmovny Radka Vondráčka /ANO/ a místopředsedu SPD Radima Fialu.

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček vnímá návrat Adama Vojtěcha na post ministra zdravotnictví jako dobrou zprávu. Jinak to ale vidí opozice.

„Já vůbec takové nadšení nesdílím. Připomeňme si, kdo nyní přichází. Ministr, za kterým jdou trestní oznámení za předražené nákupy ochranných zdravotních pomůcek v řádu miliard korun. Je tady nález NKÚ, který říká, že tam ta pochybení nastala. Je tady ministr, který nezvládal pandemii, například i z hlediska nejen těch opatření a jejich komunikace, ale i třeba při objednávání vakcín. Česká republika má poslední čtyři měsíce málo vakcín, protože jich dostatek Adam Vojtěch neobjednal. To znamená, jde to i na vrub toho rekordního počtu obětí, kdy Česká republika je druhá nejhorší ve zvládání pandemie, pokud jde právě o počty obětí. A tento člověk se vrací na resort ministerstva zdravotnictví a je to tady podáváno jako super comeback. To tedy není super comeback,“ reagoval Marian Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií