KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Petr Fiala je náš premiér, který bez ohledu na bezpečnostní rizika dělá to,
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Petr Fiala je náš premiér, který bez ohledu na bezpečnostní rizika dělá to, co je správné

Přidáno 16. 3. 2022
Ilustrační foto

Premiér Petr Fiala podnik spolu s dalšími politiky cestu do válečné zóny přímo na Ukrajinu do hlavního města Kyjeva. Setkal se tam s prezidentem Zelenskym. Byla tato cesta dobrý nápad? Politický komentář poskytl České televizi předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný.

„Náš premiér bez ohledu na bezpečnostní rizika dělá to, co cítí jako správné, a podporuje ty, kteří v tuto chvíli bojují a nasazují životy a umírají i za nás, naši svobodu a naše hodnoty,” uvedl Výborný.

Řeč byla také o vstupu Ukrajiny do Evropské unie. ,,Status kandidátské země by v tuto chvíli měl být pro Ukrajinu urychlen. Věřím, že v tomto duchu budou příští týden všichni tři premiéři komunikovat se svými partnery na evropském summitu. Ze strany EU musí být větší vstřícnost, aby Ukrajinci věděli, že jsou součástí Evropy, jak víc to dokázat než tím, že tady tři týdny bojuj," řekl Výborný. 

Více zde. 

kategorie Z médií