KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): Praktici by potřebovali stejný registrační systém, jako mají očkovací centra
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): Praktici by potřebovali stejný registrační systém, jako mají očkovací centra

Přidáno 14. 6. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Roušky při výuce už nebudou dál povinné v žádném kraji. O tom rozhodla vláda, která dnes jednala i s hejtmany. O čem diskutovali? Jak postupuje rozvolňování v Brně? A proč u praktických lékařů čekají na vakcínu fronty lidí? Hostem Interview ČT24 byl lidovec a hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

„U nás v Brně se život k normálu vrací celkem rychle. Jsem rád, že u nás jsou čísla dobrá a může se začít pomalu rozvolňovat. Lidé se mohou zase nadechnout a začít si užívat života,“ řekl na úvod hejtman Grolich.

V Brně očkování nevázne
Jedním z témat jednání bylo očkování a praxe vakcinace u praktických lékařů. „U nás praktici očkují z toho důvodu, že jsme jim vakcíny začali dávat hned na začátku. Byli jsme vstřícní a hodně jsme komunikovali,“ uvedl Grolich. Přesto však čísla ukazují, že u obvodních lékařů čeká na svoji vakcínu stále velké množství lidí. „Některá tato čísla jsou ale falešná. Například někteří lidé už jsou dávno naočkovaní, nebo do systému doktoři omylem nahráli všechny své pacienty,“ vysvětlil hejtman.

„Stejný registrační systém, jako už nyní funguje pro rezervace k očkování v očkovacích centrech, by mohlo fungovat i pro praktiky. Člověk by si jen na úvodní stránce zadal, zda chce do centra, nebo k obvodnímu lékaři. A tam by se zaregistroval. Nestávalo by se to, že by lidé byli registrovaní jak v centrech, tak u praktiků. Praktikum by to navíc velmi pomohlo a ušetřilo by je to od administrativní práce,“ uvedl Grolich ke svému nápadu, který dnes předložil vládě.

Více zde. 

kategorie Z médií