KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Hayato Okamura (KDU-ČSL): Zatím nevídané ekonomické sankce jsou v pořádku, stejně tak podpora Ukraji
Zpět

Hayato Okamura (KDU-ČSL): Zatím nevídané ekonomické sankce jsou v pořádku, stejně tak podpora Ukrajiny. Ale nutná je i otevřenost k diplomatickému jednání

Přidáno 7. 4. 2022
Ilustrační foto
Český rozhlas

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odsoudil OSN, že nečinně přihlíží válečným zločinům ruských vojáků. Je třeba dál hledat s Ruskem především diplomatické řešení ukončení války? „Zločiny Ruska jsou nepochybné a neospravedlnitelné. Musí být silná reakce světového společenství. Ale kvůli skončení této hrozné války nemůžeme úplně přerušit diplomatický kontakt s Ruskem,“ tvrdí poslanec Hayato Okamura (KDU-ČSL).

Postoj Západu musí být jednoznačný a silný, souhlasí Okamura ze zahraničního výboru sněmovny. Vidí ho ale vtělený třeba do ekonomických sankcí a pomoci Ukrajině: „Úkolem diplomacie je zprostředkovávat jednání i ve velmi těžkých situacích. Je proto potřeba udržet všechny kanály pro možná diplomatická mírová jednání,“ uvedl poslanec. 

Lidovec chválí kroky české diplomacie ve věci Ukrajiny a Ruska. „Je na místě kombinace silného tlaku a je třeba přistoupit i ke gestům, která v minulých letech nebyla běžná. Ale zároveň musíme intenzivně pokračovat v diplomatickém vyjednávání,“ dodává Okamura.

„Základní směr, tedy zatím nevídané ekonomické sankce, jsou naprosto v pořádku, stejně tak humanitární i vojenská podpora Ukrajiny. Ale nutná je i zásadní otevřenost k diplomatickému jednání. Musíme přece myslet na tamní lidi, kteří jsou teď ve strašné situaci,“ zdůrazňuje nutnost hledat především diplomatické řešení války na Ukrajině Hayato Okamura.

Více zde. 

kategorie Z médií