KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Anna Hubáčková (KDU-ČSL): Ministerstvo životního prostředí je vstřícné k projektu zajištění energeti
Zpět

Anna Hubáčková (KDU-ČSL): Ministerstvo životního prostředí je vstřícné k projektu zajištění energetické bezpečnosti v Česku

Přidáno 13. 4. 2022
Ilustrační foto
TV NOVA

Vláda chce v nejbližších týdnech představit kompletní pětiletý projekt na zajištění energetické bezpečnosti v České republice. Jak se k tomuto projektu staví vláda? Pozvání do Snídaně s novou přijala ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL). 

,,Ministerstvo životního prostředí je velmi vstřícné k tomuto projektu, protože základem návrhu vlády je především odstřižení se od fosilních paliv a dopravy plynu z Ruska. Je to tedy nejenom o energetické nezávislosti, ale i bezpečnosti tak, abychom nebyli závislí na ruském agresorovi," řekla Hubáčková.

Řeč byla také o tom, zda jsme na toto fungování připraveni. ,,Z hlediska energetické závislosti a z hlediska energetické náročnosti a odklonění se nejenom od fosilních paliv z Ruska, to znamená také směrem ke zlepšování kvality životního ovzduší a tím i dodržování Green dealu, se na to připravujeme. Ta orientace je u nás probírána delší dobu," uvedla Hubáčková.

Více zde. 

kategorie Z médií