KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 Ministr Jurečka diskutoval na severu o uprchlících
Zpět

Ministr Jurečka diskutoval na severu o uprchlících

Přidáno 5. 10. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
5.10.2015 Děčínský deník
Na veřejnou debatu na téma Uprchlíci, Islám a Česko pozvala v pátek večer do teplického hotelu Prince de Ligne KDU­ČSL. Zúčastnil se jí kromě krajského vedení strany i místopředseda KDU­ČSLa ministr zemědělství Marian Jurečka.

Ministr se v úvodu osobně pozdravil s více než čtyřmi desítkami hostů, které zajímá aktuální téma, jež ovlivní budoucnost Evropy. Nejprve vysvětlil, že ačkoli resort, který zastupuje, sice s problematikou uprchlíků přímo nesouvisí, ale jako člen bezpečnostní rady státu toho o ní ví hodně. Vychází také z praxe, protože už osobně navštívil některé uprchlické tábory a také země, odkud do Evropy migranti míří. Mluvil o opatřeních vlády, vysvětloval rozdíly ekonomických migrantů, které z jejich zemí vyhání vidina lepšího života, protože jim chybí základní potraviny a voda, a těmi, kteří utíkají z obavy o život z oblastí,kdese válčí, což je případ např. Sýrie.

„Hledáme nástroje, jak situaci zvládnout. Vyvolávat atmosféru strachu a nenávisti ničemu nepomůže. Velký problém je v rámci Evropy sjednotit rétoriku. Je potřeba zajistit vnější hranice schengenu. Problém je s Itálií a Řeckem. Jsme připraveni pomoci při budování detenčních táborů, a to jak finančně, tak i personálně. Musí se nastavit jasná pravidla, za jakých mají migranti šanci v Evropě získat azyl,“uvedl mimo jiné.

Vysvětloval, jakým způsobem se postupuje v případě, že migranti nemají doklady, i jak je připravený integrační systém pro ty, kteří u nás azyl dostanou.
... 
Celé znění článku si můžete přečíst v Děčínském deníku s datem 5.10.2015.

kategorie Z médií