KDU.breadcrumbs.homeAkce Sjezd 2017 - Praha Aktuality Články Pozdrav místopředsedy zahraničního výboru Národního shromáždění Maďarska za stranu Fidesz
Zpět

Pozdrav místopředsedy zahraničního výboru Národního shromáždění Maďarska za stranu Fidesz

Přidáno 27. 5. 2017
Ilustrační foto
Dámy a pánové, dovolte mi, abych Vás přivítal jménem spřátelené země Visegrádu, Maďarska, a vládnoucí strany Fidesz. Je mi velkou ctí, že zde dnes mohu reprezentovat mou stranu a předat Vám zprávu pana premiéra V. Orbána.
Rád bych také poděkoval panu předsedovi Pavlu Bělobrádkovi za pozvání. My, čeští a maďarští křesťanští demokraté, máme společný cíl: budoucnost střední Evropy. Nejen že chceme, aby prosperovala, ale chceme také zachovat naši křesťanskou kulturní identitu a náš jedinečný středoevropský charakter. Nyní se nacházíme uprostřed rozsáhlé debaty, ve které se nás mnozí snaží přesvědčit, že náš cíl není důležitý nebo není možný.
Dámy a pánové, dovolte mi, abych Vám připomněl, že se jedná o tytéž lidi, kteří tvrdili, že hranice Schengenu nemohou být ochráněny, a kteří nás donekonečna poučovali o tom, jak a proč se věci nedají dělat. A přesto Maďarsko společné evropské hranice chrání. Tohoto bychom však nedosáhli bez aktivní pomoci české vlády, za kterou jsme Vám velice vděční. Jsem přesvědčen, že pokud jde o naši budoucnost – budoucnost našich rodin a dětí – jsme my, Středoevropané, schopni udělat to, co je třeba.
Ctihodný sjezde, Maďarsko a Česká republika jsou samy o sobě příliš malé na to, aby byl jejich hlas v této evropské debatě slyšet. Ale pokud budeme hovořit společným hlasem, ostatní nás uslyší. Proto je nezbytné, aby spolupráce mezi zeměmi Visegrádu pokračovala. České předsednictví Visegrádské skupiny bylo velice úspěšné a pomohlo mezi námi vybudovat vzájemnou důvěru. To je druhá věc, za kterou Vám chci poděkovat. Jménem naší vlády Vám mohu slíbit, že až v červenci převezmeme předsednictví, uděláme vše, co je v našich silách, aby se Visegrádská čtyřka stala ještě úspěšnější než dosud, a to za podpory české vlády, na kterou spoléháme. To znamená: za Vaší podpory. Avšak jedno po druhém. Jménem strany Fidesz Vám přeji odvahu ve Vašem boji a vynikající výsledky v říjnových volbách.
Děkuji za pozornost.
Zsolt Csenger-Zalán