Zpět

Mgr. et Bc. Zdeněk Brož

Místopředseda senátorského klubu, senátor za KDU-ČSL A NV v obvodě č. 65 - Šumperk
Jsem pro
 • Kvalitní vzdělání – klíč k úspěchu společnosti
 • Podporu podnikání – základ rozvoje regionu
 • Efektivní a kvalitní doprava – klíč k rozvoji života i podnikání
 • Silnou občanskou společnost a neziskový sektor
 • Moderní a dostupné zdravotnictví
 • Odpovědnou sociální politiku
Jsem proti
 • Znevýhodňování rodin s dětmi
 • Korupci a plýtvání veřejnými prostředky
 • Rozkrádání peněz z evropských fondů
 • Byrokracii a zbytečnému obtěžování občanů i podnikatelů
 • Zhoršování lokální dopravy a spojů do zaměstnán

Od roku 1990, od kterého se věnuji práci ve veřejné správě, se řídím stále stejnými zásadami, bez kterých se podle mého názoru veřejná služba nedá dělat. Jsou tři.
ROZUM-SLUŠNOST-SCHOPNOSTI
Rozum je pro mne při posuzování věcí nade vším, je pro mne více než ideologie, stranická příslušnost či cokoliv jiného.
Slušnost je základním předpokladem k tomu, aby k sobě lidé mohli mít úctu, aby si mohli naslouchat, řešit problémy a diskutovat bez toho aby na sebe tasili zbraně.
Schopnosti, ve smyslu odborném i lidském, pak završují tuto trojici a minimalizují chyby ve všech stupních schvalování zákonů i v každodenní práci.
Prožil jsem kus života v malé osadě, pak na větší vesnici a nakonec jsem zakotvil ve městě Šumperku. Nevyrůstal jsem a nebyl vychováván v dětství a dospívání jako „specialista“ ale spíš mne zajímalo všechno kolem. Kromě rodiny mě formovalo také sportovní prostředí, dostal jsem základy hudebního vzdělání, sbíral jsem všechno možné, co se v době mého mládí dalo, přečetl jsem vše, co mi přišlo do ruky. Proto jsem zřejmě nehledal později práci v uzavřené kanceláři nebo jiném stísněném prostoru ale v kontaktu s lidmi. Po otci jsem asi měl být zemědělcem, ale díky skvělým učitelským vzorům z mých školních let mne zlákala kantořina. Nejdříve jsem devět let učil na ZŠ, pak devět let pracoval ve vedení velké školy a pak se rozhodl naplno přejít do práce ve veřejné sféře. Nejdříve jako místostarosta a později starosta Šumperka. Předtím jsem byl již osm let členem zastupitelstva města. Vše jsem si zkusil od začátku, prošel jsem všemi stupni v každé práci, nic jsem nepřeskočil a to považuji za velmi důležité. Díky tomu ve mně zůstala úcta ke každé práci a ke každému dobrému člověku, který ji vykonává. V určitou chvíli jsem zjistil, že pro výkon funkcí samosprávě by bylo dobré doplnit vzdělání a vystudoval jsem dálkově ekonomii. To považuji za další velmi důležítý moment, který  mně dal sebedůvěru a umožnil odbornější náhled na ekonomické procesy, které se všude kolem nás odehrávají a jsou důležité, ať chceme nebo ne.
Myslím, že vše, co mi dal život, mohu v současné době zúročit na pozici senátora. Ani zde se necítím být specialistou, zajímá mne život jako celek a všechny součásti lidské činnosti. Je samozřejmé, že nevím a nemohu znát a vědět všechno do detailu, ale ROZUM mi říká, že je dobré se obklopit SCHOPNÝMI a SLUŠNÝMI  lidmi a naslouchat jim, abych mohl rozhodovat správně. O to se zodpovědně snažím i při své současné práci. 

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva

Přímý kontakt na asistenty:

Alois Horák
+420 731 603 879
  kdusumperk@seznam.cz


Senátorská kancelář:
Slovanská 2, 787 01 Šumperk
tel: 583 213 533
brozz@senat.cz www.zdenekbroz.cz