Zpět

MUDr. Vít Kaňkovský

poslanec za KDU-ČSL, místopředseda poslaneckého klubu KDU-ČSL, předseda sněmovního Výboru pro sociální politiku, člen sněmovního Výboru pro zdravotnictví

Gesce:

  • zdravotnictví s důrazem na zajištění rovnoměrně dostupné zdravotní péče napříč ČR

  • sociální politika s důrazem na péči o zdravotně handicapované, seniory a rodinnou politiku

Vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Po studiích nastoupil jako sekundární lékař v Nemocnici Milosrdných Bratří, odkud se později přesunul do jihlavské nemocnice. Nakonec zakotvil v nemocnici v Havlíčkově Brodě, kde dělal v letech 2006 až 2011 ředitele. Od roku 2012 pak zastával post primáře. Politické zkušenosti sbíral na komunální úrovni už od roku 1998, kdy se stal zastupitelem města Třešť. Ve volbách do Poslanecké sněmovny úspěšně kandidoval už v roce 2013, o čtyři roky později svůj mandát obhájil. Díky svým bohatým lékařským zkušenostem se v roce 2017 stal místopředsedou Výboru pro zdravotnictví. V minulosti působil také v předsednictvu KDU-ČSL, ale na březnovém sjezdu strany už na post místopředsedy nekandidoval. 
V roce 2017 získal ocenění Gentleman silnic za pomoc při záchraně života těžce zraněného motorkáře. Za tento čin převzal i Záslužnou medaili Kraje Vysočina. S manželkou a čtyřmi dětmi žije v Třešti na Jihlavsku.


Činnost v Parlamentu ČR

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

Přímý kontakt na asistenty:

Jana Skalková
+420 604 208 566
 skalkovaj@psp.cz

Dagmar Hosová
+420 737 405 159
 hosovad@psp.cz