Zpět

Mgr. Marek Výborný

Ministr zemědělství, poslanec za KDU-ČSL

Marek Výborný se narodil v roce 1976 v Chrudimi. Vystudoval teologii a historii na Univerzitě Palackého v Olomouci a od roku 2001 učil dějepis, společenské vědy a latinu na gymnáziu v Pardubicích, kde působil mezi lety 2012–2017 také jako ředitel. 
V roce 2005 vstoupil do KDU-ČSL, od roku 2006 je zastupitelem města Heřmanův Městec, dvě volební období byl členem Rady města, vedl Komisi pro výchovu a vzdělávání a v letech 2004-2018 byl členem Výboru pro výchovu a vzdělávání Pardubického kraje. 
V roce 2017 byl zvolen do Poslanecké sněmovny, kde se stal mimo jiné členem Ústavně právního výboru a předsedou Podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení. Problematice oddlužení a exekucí se věnuje i po opětovném zvolení do poslanecké sněmovny. Od října 2021 je předsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL. V letech 2019 a 2020 byl předsedou strany.
Je garantem programových bloků koalice SPOLU pro oblast „Vzdělávání – věda a výzkum – kultura – sport a volný čas“ a „Spravedlnost a právo“.  Ve volném čase se věnuje pěveckému sboru Vlastislav, kde je jednatelem, či cyklistice a dalším rekreačním sportům. V roce 2019 ovdověl a vychovává tři děti.
Marek Výborný má v rámci předsednictva KDU-ČSL v kompetenci oblast legislativy, školství, propojení s PSP a people management.

Funkce v PSP ČR:
Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu - místopředseda
Podvýbor pro problematiku exekucí a insolvencí - předseda
Podvýbor pro kulturu - místopředseda

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

Přímý kontakt na asistenty:

Josef Wolf
+420 774 630 591
 josefwolf@centrum.cz

Petra Klechová – organizační asistentka v Praze

Vilém Anzenbacher – odborný legislativní poradce
 anzenbacherv@psp.cz

František Jelínek – asistent v regionu
+420 731 603 871
 kt.pardubicky@kdu.cz