KDU.breadcrumbs.homeCelostátní web Témata Zvýšili jsme ochranu půdy
Zpět

Zvýšili jsme ochranu půdy

Přidáno 13. 6. 2024 (Administrátor)
Ilustrační foto
Letošní novela zákona zvýšila ochranu půdy, omezila stavbu skladů na nejbonitnější půdě a poprvé definovala agrovoltaiku jako současné využití zemědělské půdy pro zemědělskou a energetickou činnost bez degradace půdy.
Půda se musí chránit a udržovat v dobrém stavu i pro další generace. Bez kvalitní půdy nebudeme mít kvalitní obilí, olejniny či jakékoli jiné plodiny. Chránit půdu je podobné jako chránit vodu, je to jedna ze základních podmínek lidského života.
Proto letošní novela zákona ochranu půdy zpřísnila. Chceme po zemědělcích, aby dokázali půdu chránit před vodní či větrnou erozí používáním moderních technologií.
Chceme, aby naše zemědělství bylo šetrné ke krajině a aby naše lesy, půda i vody zvládly co nejlépe dopady probíhající změny klimatu. Kondice půdy je logicky svázaná s kondicí celé přírody, celé krajiny, ve které žijeme. Význam zemědělské půdy není jen v její schopnosti produkovat – český a moravský venkov není obyčejná krajina, je to nádherná zahrada, kterou musíme dlouhodobě chránit.
štítky ochrana půdy