Zpět

2. Mgr. Tomáš Zdechovský

poslanec Evropského parlamentu
Rád měním sny v realitu a neznám slova "to nejde". Když se pro něco rozhodnu, dotáhnu to i do konce a nic mne od toho neodradí. Neúspěchy mne dokáží motivovat k tomu, abych ještě více zabral a posouval věci dopředu. Toto úsilí si s sebou přináším i do Evropského parlamentu a věřím, že dokážu prosadit mnohé změny. 
Působil jsem v rolích ředitele nadnárodní firmy, krizového manažera i analytika, jsem ale také básník a publicista. Původem pocházím z Vysočiny, ke které mám velmi silný vztah. Studoval jsem na gymnáziu v Ledči nad Sázavou a později jsem dokončil tři magisterské obory na univerzitách v Českých Budějovicích a v Brně a jeden bakalářský v Římě. Byl jsem zástupce Jihočeské univerzity ve Studentské Komoře Rady vysokých škol. Působil jsem jako šéfredaktor Magazínu na serveru ChristNet.cz a později jsem se stal ředitelem portálu. Zastával jsem funkci ředitele ve společnostech Commservis s.r.o. a WIFI Czech Republic. Od roku 2007 se zabývám neurotréninkem ve společnosti Brain2win. V roce 2014 jsem byl zvolen do Evropského parlamentu, kde patřím mezi nejaktivnější europoslance. Jsem členem rozpočtového výboru (BUDG), výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a vícekoordinátorem v kontrolním výboru (CONT). Přibližně polovinu času přesto trávím v České republice či na různých misích (např. po uprchlických táborech v Evropě i mimo ni), protože chci mít stále kontakt s reálným světem. Jedině tak se totiž mohu podílet na vzniku legislativ, které občanům skutečně budou ku prospěchu.

Mám vášeň pro historii, proto jsem také navrhnul řadu vlajek a znaků pro města a obce. Jsem autorem čtyř básnických sbírek a prózy. A především jsem šťastným otcem čtyřech krásných dětí – Antonie, Tomáše, Anežky a Tobiáše.

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

Přímý kontakt na asistenty:

Lenka Němečková
lenka.nemeckova@europarl.europa.eu
+32 2 28 47780
+32 485 428 826
Europoslanecká kancelář v Bruselu: Evropský parlament, ASP 6F361, Wiertzstraat 60, B-1047 Brusel, Belgie

Lucie Šprochová
asistentka
sprochova@zdechovsky.eu
(+420) 733 607 473

Vrchlického 582/18
500 02 Hradec Králové


Jitka Fialová
tisková mluvčí
fialova@zdechovsky.eu
(+420) 777 022 156

Vrchlického 582/18
500 02 Hradec Králové