KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Vedení KDU-ČSL dnes vyzvalo vládu, aby jednalo s vedením veřejnoprávní České televize o úpravě progr
Zpět

Vedení KDU-ČSL dnes vyzvalo vládu, aby jednalo s vedením veřejnoprávní České televize o úpravě programu tak, aby reflektoval uzavření škol

Přidáno 12. 3. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

V souvislosti s koronavirovou nákazou zůstaly od středy po celé zemi zavřené školy, takže se dva miliony žáků a studentů musí vzdělávat samostudiem nebo za pomocí rodičů. „Vyzvali jsme dnes v 15 hodin na své mimořádné tiskové konferenci po jednání vlády jménem KDU-ČSL ministerstvo školství, aby ve spolupráci s veřejnoprávními médii připravilo pro tyto děti vhodné pořady, které jim ve vzdělávacím procesu pomohou,“ konstatoval předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.


Praxe ukazuje, že ne každá škola má možnost on-line vzdělávání. Především základní školy informují přímo rodiče za pomocí mailů nebo webových stránek školy a ti pak své děti dál úkolují a vyučují. „V případě, že rodič musí pracovat v systému home office a zároveň má učit své děti, není to pro něj úplně jednoduchý úkol. Česká televize by měla upravit vysílání a reagovat tak na skutečnost, že žáci a studenti nemohou navštěvovat výuku a zůstávají doma," říká místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík.

Nevíme, jak dlouho bude přerušení výuky trvat
Je vhodné, aby se ministerstvo školství tímto podnětem zabývalo co nejdříve i s ohledem na budoucnost. „Univerzální systém vzdělávání na dálku by mohl výrazně pomoci všem, kteří musí zároveň pracovat i učit své děti, které se zároveň nacházejí v různých ročnících povinné školní docházky. Dětem na prvním a druhém stupni by vzdělávání na dálku díky programům Déčko a ČT 1 mohlo výrazně pomoci v jejich současném samovzdělávání,“ uvedl Marian Jurečka.

"Podobná situace se může opakovat z různých důvodů i v budoucnu, proto chceme iniciovat vytvoření celonárodního systému výuky on-line a za pomoci televizního vysílání, který bude možné využít v případě dlouhodobějšího uzavření škol ale i individuálně pro žáky, kteří například ze zdravotních důvodů absentují ve výuce," dodává Benešík.  

kategorie Tiskové zprávy