KDU.breadcrumbs.homeAktuality Tiskové zprávy Zítra startuje Celostátní sjezd KDU-ČSL. Lidovci myslí na rodiče a vzájemnou pomoc
Zpět

Zítra startuje Celostátní sjezd KDU-ČSL. Lidovci myslí na rodiče a vzájemnou pomoc

Přidáno 22. 4. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy
Na dvoudenním volebním sjezdu, který se uskuteční v sobotu 23. a v neděli 24. dubna v ostravském hotelu Clarion, si lidovci zvolí své nové vedení. Pozici předsedy strany obhajuje současný předseda lidovců a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Na pozici 1. místopředsedy nominovaly kraje Šárku Jelínkovou a Jana Bartoška. Rodič nebo rodiče mají možnost využít dětského koutku pro své děti a účastníci sjezdu mohou přivést potraviny, které budou předány do potravinové banky. Výtěžek z prodeje charitativních ponožek bude věnován základní škole vzdělávající děti s Downovým syndromem. 

Na sobotu jsou kromě voleb naplánovány projevy lidoveckých ministrů, předsedů klubů a předsedů koaličních stran. Pozvání přijal mimo jiné také ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis nebo místopředseda poslaneckého klubu Evropské lidové strany v Evropském parlamentu Jan Olbrycht. Sjezdu se zúčastní téměř 300 delegátů, které v neděli čeká diskuze nad základním směrem politiky KDU-ČSL do budoucna. Straníci věnují pozornost také nadcházejícím senátním a komunálním volbám. 

První den Sjezdu bude vysílat komentované studio, které najdete na stranických sociálních sítích a webových stránkách či na stránkách ČTK. Objeví se v něm nejen veškeré zásadní momenty Sjezdu, ale i rozhovory s politiky a odborníky. Pozvání přijal například Pavel Šaradín či Daniel Hůle. Studio bude tlumočené pro neslyšící do znakové řeči. 

Během sobotního dopoledne bude u hotelu přistaveno auto potravinové banky. Všichni účastníci tak mohou přispět předem zakoupenými potravinami či drogerií do Sbírky potravin. Koupí charitativních ponožek si rovněž připomeneme Světový den Downova syndromu. Výtěžek poputuje do pražské základní školy, která vzdělává deset žáků s Downovým syndromem. Na Sjezdu nebudou chybět ani zástupci Mladých lidovců, Sdružení žen KDU-ČSL či Sdružení křesťanských seniorů. 

kategorie Tiskové zprávy