KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Z prodeje charitativních ponožek na pomoc dětem s Downovým syndromem se na lidoveckém sjezdu vybralo
Zpět

Z prodeje charitativních ponožek na pomoc dětem s Downovým syndromem se na lidoveckém sjezdu vybralo přes 30 000 korun

Přidáno 24. 4. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy
Na Celostátním sjezdu KDU-ČSL v Ostravě se prodávaly charitativní ponožky. Jedná se o inspiraci Světovým dnem Downova syndromu aneb ponožkový den, který se symbolicky slaví 21. 3., jelikož lidé s Downovým syndromem mají 21. chromozom třikrát. Lidovci přispěli více než 30 000 korunami na pomůcky do základní školy, která vzdělává děti s Downovým syndromem. 

Výtěžek z prodeje ponožek poputuje do Základní školy, Praha 4, Ružinovská 2017, která vzdělává deset žáků s Downovým syndromem. Peníze škola využije na koupi pomůcek pro tyto žáky. „Chci moc poděkovat za finanční příspěvek pro naši školu. Tato pomoc a zájem lidovců o dění ve škole je pro nás všechny velkým přínosem a velice si toho vážíme. Darovaný finanční obnos použijeme na nákup sad hudebních nástrojů pro muzikoterapii a na dovybavení školními pomůckami zejména pro nově přijaté žáky v příštím školním roce,“ řekl ředitel školy Milan Záruba.

„Děkuji všem delegátům, kteří si zakoupili charitativní ponožky, a spojili tak pracovní povinnosti s dobročinnou akcí. Moc děkuji také všem učitelům a kvalifikovaným asistentkám ze Základní školy Ružinovská, kteří pomáhají zlepšovat kvalitu života dětí s Downovým syndromem,“ doplnila místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková.  

Downův syndrom je genetická náhodná porucha, která se nedá vyléčit. Díky správné péči a vzdělávání je ale možné zlepšovat kvalitu života lidí, kteří touto poruchou trpí. Projevuje se charakteristickými rysy obličeje, špatnou funkcí imunitního systému, opožděným fyzickým růstem a mírným až středně těžkým mentálním postižením. V česku se ročně narodí přibližně 50 dětí s tímto onemocněním.

kategorie Tiskové zprávy