KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Vyzýváme ke společnému postupu EU proti šíření nové varianty Covid-19 z Afriky
Zpět

Vyzýváme ke společnému postupu EU proti šíření nové varianty Covid-19 z Afriky

Přidáno 26. 11. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Úřady v Jihoafrické Republice potvrdily šíření nové, vysoce nakažlivé varianty Covid-19. Kvůli tomuto riziku se také mimořádně schází WHO. Anticovid tým koalic SPOLU a PirSTAN považuje tuto hrozbu za velmi vážnou a doporučuje podniknout vládě rychlé kroky. Je nyní nezbytné minimalizovat riziko zavlečení této varianty do České republiky.

„Na šíření nové varianty z Afriky je potřeba reagovat rychle a důsledně, i kdyby se nepotvrdily obavy o vysoké nakažlivosti a rezistenci vůči očkování. K tomu je nutné najít okamžitou shodu na úrovni Evropské unie a domluvit se na společném postupu, doufám že v tom bude česká vláda aktivní,“ říká poslanec TOP 09 a kandidát na minstra zdravotnictví Vlastimil Válek.

Jelikož Česká republika není cílovou destinací letů z rizikových oblastí, považujeme za nezbytné aktivně usilovat o společný postup na úrovni Evropské unie. Lidé, kteří přicestují do zemí Evropské unie z rizikových zemí jako je například Jihoafrická republika, Botswana či Namibie by měli podstoupit přísnou izolaci. Do té doby, než bude možné tyto podmínky možné zajistit, doporučujeme v rámci EU zrušit lety z rizikových zemí podobně jako k tomu přistoupila Velká Británie.

kategorie Tiskové zprávy