KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Vláda Petra Fialy získala důvěru Poslanecké sněmovny
Zpět

Vláda Petra Fialy získala důvěru Poslanecké sněmovny

Přidáno 13. 1. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Vláda Petra Fialy uspěla před Poslaneckou sněmovnou se žádostí o vyslovení důvěry. Na jednání dolní komory Parlamentu, které začalo ve středu 12. ledna 2022 a po rekordně dlouhé diskusi skončilo hlasováním až ve čtvrtek 13. ledna, kdy vyslovilo vládě důvěru 106 ze 193 přítomných poslanců a poslankyň. Premiér Petr Fiala následně zákonodárcům poděkoval za podporu a jménem celé vlády slíbil, že všichni její členové udělají maximum pro další rozvoj a prosperitu České republiky.

Vládní koalice pěti stran, ODS, Pirátů, STAN, KDU-ČSL a TOP 09, předstoupila před Poslaneckou sněmovnu se žádostí o vyslovení důvěry 102 dnů po skončení parlamentních voleb v říjnu 2021 poté, co zveřejnila své programové prohlášení.

„Dokument, který vám dnes předkládáme, nevznikl přes noc. Je to výsledek dlouhé práce, jsou za ním bez nadsázky tisíce hodin práce. Nejprve expertů jednotlivých stran, kteří připravovali programy pro volby. Pak společných koaličních týmů, které se snažily definovat programové průniky, hledat kompromisy, mluvit s klíčovými reprezentanty společnosti, a vytvořili jsme tak dohromady finální vládní program. Takový vládní program, který bude správně reagovat na potřeby naší země a potřeby jejích obyvatel. Ale zároveň bude realistický, jak pokud jde o splnitelnost cílů, tak i vynaložených finančních a společenských nákladů,“ uvedl předseda vlády v projevu před Sněmovnou.

„Vláda Petra Fialy získala důvěru svých koaličních poslanců, pro kterou si dnes přišla. Je to jasný vzkaz našim voličům, že mandát, který nám dali, bereme vážně. V době, kdy naše země čelí covidové i energetické krizi, je důležité víc než kdy dříve, že dokážeme spolupracovat a převzít plnou odpovědnost. Budeme pracovat na tom, aby náš stát byl chytrý, efektivní a hospodárný. Zároveň nebude zapomínat na ty nejslabší. KDU-ČSL bude sociálním svědomím této vlády. Nedopustíme, aby se jakkoli zhoršila situace našich seniorů, lidí s handicapem a rodin s dětmi. Tito všichni mohou i nadále počítat s naší podporou,“ uvedl předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. „Spolupráci, kterou jsme dnes předvedli ve Sněmovně, chceme přenést i na vládní úroveň. Komunikace mezi resorty zemědělství a životního prostředí půjde příkladem. Je důležité, aby ochránci životního prostředí chápali běžný život zemědělců a oni zas porozuměli udržitelnému rozvoji,“ shoduje se ministryně životního prostředí Anna Hubáčková s ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou.
 

kategorie Tiskové zprávy