KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy V těžkých dobách držme SPOLU. Koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09 zahájila horkou fázi předvolební kampaně
Zpět

V těžkých dobách držme SPOLU. Koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09 zahájila horkou fázi předvolební kampaně

Přidáno 29. 8. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Předsedové stran koalice SPOLU, premiér Petr Fiala (ODS), předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) zahájili na pražské Kampě horkou fázi kampaně koalice SPOLU do senátních a komunálních voleb. Koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09 plánuje navázat na úspěch z loňských voleb do Poslanecké sněmovny. V komunálních volbách SPOLU zabojuje o polovinu primátorských křesel napříč celou zemí. Hlavní heslo kampaně je „V těžkých dobách držme SPOLU“.

„Za čtyři týdny půjdeme opět k volbám. Budeme volit reprezentanty do obecních a městských zastupitelstev. A budeme volit i kandidáty do třetiny Senátu. Lidé, které voliči vyberou, budou mít velice zvláštní odpovědnost. Budou muset spolupracovat na řešení této krize, které Česká republika i celá Evropa čelí a kterou musí vyřešit, aby se ubránila agresi východních totalitních zemí. Jejich cílem je naše destrukce. A ceny energií jsou aktuálně jejich hlavní zbraní proti nám. V této situaci budeme potřebovat rozumný přístup od každého voleného politika. Ať v Senátu, ve statutárním městě nebo v malé obci. Opět, podobně jako vloni, budou občané vybírat ze dvou hlavní směrů - mezi hlasem pro demokraty, nebo hlasem pro populisty a extrémisty. Koalice SPOLU místo populismu a nereálných nápadů nabízí občanům upřímnost a reálná řešení. Myslím, že náš přístup plně vyjadřuje naše heslo, s nímž jdeme do této volební kampaně. V těžkých dobách držme SPOLU,“ říká premiér Petr Fiala.

„Koalice SPOLU nebyla nikdy jednorázový projekt. Lidem jsme slíbili, že SPOLU dáme Česko dohromady. Populisté nabízejí údajně zázračné, a přitom ekonomicky zcela nesmyslné recepty, ale především mezi lidmi rozdmýchávají nenávist a nevraživost. Teď se musíme naopak semknout, abychom mohli čelit všem výzvám, před kterými stojíme. A abychom to zvládli, musíme ubránit demokratický Senát a zvolit schopné zástupce měst a obcí,“ uvádí Markéta Pekarová Adamová.

„Velmi mě těší, že máme v komunálních volbách nejvíce kandidátů ze všech stran, celkem 13 589. Je vidět, jak silní jsme přímo u lidí v regionech. Stejně tak mě těší naše síla i v senátních volbách, kam vysíláme do boje celkem 11 kandidátů. Navíc jako jediná sněmovní strana máme více kandidátek než kandidátů – celkem kandiduje 6 žen a 5 mužů,“ říká předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. „Tradičně máme nejsilnější postavení na Moravě, tyto volby ale posilujeme i v krajích, které nejsou našimi tradičními baštami, např. v Karlovarském, Plzeňském či Ústeckém kraji. Chtěl bych poděkovat všem současným zastupitelům, kterým se povedlo zrealizovat řadu inspirativní práce a přeji všem novým i obhajujícím kandidátům v nadcházejících volbách mnoho štěstí,“ doplňuje Marian Jurečka.

V současné krizi, kterou vyvolala Putinova válka na Ukrajině, se SPOLU v kampani zaměří na řešení výzev, před kterými Česká republika stojí: ať už jde o energetickou krizi, zdražování nebo o naši bezpečnost. Ke kampani „V těžkých dobách držme SPOLU“ koalice spustila doprovodný web drzmespolu.cz. V podzimních volbách také koalice SPOLU už dříve představila také dvacítku společných kandidátů do Senátu. Dnešní zahájení kampaně SPOLU ukončí koncert Dana Bárty a Illustratosphere.

 

kategorie Tiskové zprávy