KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Tři králové zavítali do Senátu. Sbírku zorganizovali lidovečtí senátoři
Zpět

Tři králové zavítali do Senátu. Sbírku zorganizovali lidovečtí senátoři

Přidáno 9. 1. 2024
Ilustrační foto
Senát

Také letos zorganizoval senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí Tříkrálovou snídani. Podle předsedy klubu Josefa Klementa je to, že senátorky a senátoři mohou přispět do pokladniček koledníků na dobročinné účely, nejlepším způsobem, jak začít nový rok.

„Jsem rád, že i my tady v Senátu pokračujeme v historické tradici tříkrálové koledy. Pro nás ze senátorského klubu je to významný způsob, jak ihned takto zkraje roku pomoci přes projekty Charity ČR těm nejpotřebnějším, hlavně rodinám a seniorům,“ řekl Josef Klement při uvítání hostů Tříkrálové snídaně v Senátu. Akce, kterou klub pořádá a která se konala 9. ledna, se zúčastnilo na osm desítek hostů.

Tříkrálová sbírka je jednou z největších akcí Charity ČR. Její ředitel a místopředseda lidové strany Lukáš Curylo zdůraznil, že Charita ČR tu je a vždy bude pro potřebné. „Tříkrálová sbírka nese požehnání do domácností. Ale myslím, že je také zajímavé to, že dává zejména mladým lidem příležitost dělat dobré věci. Coby koledníci musí často překonávat ostych, nachodit řadu kilometrů, a tak se aktivně účastnit pomoci lidem v naší zemi,“ dodal Curylo.

Inspirativní byla také slova bývalého předsedy Senátu Petra Pitharta. „Udělejme si každý pořádek ve slovech. Pro politiky, a především pro křesťansko-demokratické politiky je povinností čistá a jasná řeč. Učme se, prosím, rozpoznat, kdy je čas mluvit a kdy naopak mlčet,“ pronesl Pithart.

Zdravici pronesl také ministr Marian Jurečka, který stál u zrodu tradice senátní Tříkrálové snídaně. Zamyšlení nad problémy dnešní společnosti nabídl také generální vikář pražské arcidiecéze Jan Balík. Řeholnice a boromejka Angelika Pintířová četla z evangelia podle Matouše. Hudební doprovod obstaral Marek Pavlica a David Hernych. 

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků. Vykoledované peníze pomohou statisícům lidí v nouzi prostřednictvím Charity Česká republika.

kategorie Tiskové zprávy