KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Tří králové zavítali do Senátu i dolní komory parlamentu
Zpět

Tří králové zavítali do Senátu i dolní komory parlamentu

Přidáno 11. 1. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Tři králové měli i letos skutečně napilno. Na pozvání senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí navštívili jak obě parlamentní komory, tak i některá ministerstva. Výtěžek ze sbírky šel na potřebné účely pod záštitou Charity České republiky. 

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou akcí v České republice a senátorský klub ji každoročně pořádá ve spolupráci s Charitou ČR. „Naplňuje mě radostí a nadějí, kolik se najde dospělých a dětí, kteří se zapojují do Tříkrálové sbírky. Množství dárců je pro mě signálem, že naše společnost je štědrá a vnímavá k potřebám druhých," zhodnotila dnešní návštěvu Tří králů předsedkyně senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Šárka Jelínková. 

Krom Senátu, který navštěvují tradičně, zavítali Tři králové také na poslanecký klub KDU-ČSL.„Žijeme v nelehké době a vážím si všech organizací, které se snaží pomoci lidem, kteří si sami pomoci nemohou. Charita ČR patří mezi ně,“ ocenil význam Tříkrálové sbírky Marek Výborný, předseda poslaneckého klubu. „Díky obdivuhodnému nasazení tisíců koledníků a díky štědrosti dárců budou podpořeny jak terénní, tak pobytové služby i další jejich projekty. Jsem rád, že jsme dnes mohli přivítat Tři krále i na půdě Poslanecké sněmovny. A nejen přivítat, ale i podpořit charitní dílo,“ dodal Výborný.

Tři králové vybírali na aktivity Arcidiecézní charity Praha, především na podporu rodin s dětmi v nepříznivé situaci komunitního centra sv. Anežky v Praze 2, na vybavení komunitního centra sv. Zdislavy pro seniory v Kolíně a na pomoc potřebným rodinám, seniorům a dětem v Bělorusku.

kategorie Tiskové zprávy