KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Tóny pro rodinu: Nina Nováková (za KDU-ČSL) a Lumír Kantor (KDU-ČSL) zahájili unikátní výstavu
Zpět

Tóny pro rodinu: Nina Nováková (za KDU-ČSL) a Lumír Kantor (KDU-ČSL) zahájili unikátní výstavu

Přidáno 9. 5. 2023
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Ve Dvoraně Poslanecké sněmovny byla 9. května 2023 zahájena série akcí s názvem Tóny pro rodinu. Základem je výstava pod záštitou poslankyně Mgr. Niny Novákové a senátora MUDr. Lumíra Kantora. Na jejím obsahu se podílí Muzikoterapeutická asociace ČR, nezisková organizace Nedoklubko z. s. a Moravská filharmonie Olomouc.

Květen je měsíc lásky, mateřství a rodiny, proto sérii Tónů pro rodinu doplní 15.5. setkání manželských párů „Spolu v dobrém i zlém“, pořádané Ninou Novákovou, Sdružením křesťanských seniorů a Dívčí střední katolickou školou. 23.5. pořádá poslankyně Pavla Golasowská kulatý stůl „Otcovství“. Muzikoterapeutická asociace ČR připomene 10.5., 23.5. a 24.5. pozitivní vliv hudby na psychiku člověka a její důležitou podpůrnou roli v životě celé rodiny. Nedoklubko z.s. pořádá 22.5. ve Dvoraně seminář o hlavních důvodech předčasného rození dětí.

„Všichni jsme o něco starší, než uvádíme v občance. Náš osobní příběh začal několik měsíců před okamžikem, v němž jsme se ukázali světu. Dlouhé týdny se nám svět nějak ukazoval svými zvuky, dotyky i chutěmi. A my jsme reagovali: naše zprávy přijímaly přístroje lékařů, ale především ti, na jejichž lásce a odpovědnosti jsme v prvních měsících zcela závislí. Matka, otec, sourozenci, prarodiče a širší rodina. Ti, kterým budeme dělat radosti i starosti, ti, o které se později postaráme, když bude třeba,“ řekla na zahájení květnových Tónů pro rodinu v Poslanecké sněmovně Nina Nováková. 

kategorie Tiskové zprávy