KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Tomáš Zdechovský patří mezi nejpracovitější poslance v Evropském parlamentu
Zpět

Tomáš Zdechovský patří mezi nejpracovitější poslance v Evropském parlamentu

Přidáno 8. 3. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Brusel/Praha - Prestižní server MepRanking.eu zařadil českého europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) na třetí místo v počtu předložených zpráv a na páté v počtu zpracovaných stanovisek ke zprávám, což je naprostý základ veškeré poslanecké činnosti. Zdechovský tak opět dokazuje, že se ani v době koronaviru nenudil a aktivně pracoval na legislativních návrzích.Mám z toho upřímnou radost. Být ve dvou žebříčcích mezi top 5 z celkových 705 europoslanců, je skvělý výsledek. Velkou zásluhu na tom má hlavně můj tým, který mi pomáhá s přípravou podkladů a vyjednáváním,“ okomentoval výsledky serveru europoslanec Tomáš Zdechovský. 
 
Místopředseda KDU-ČSL předložil ve sledovaném období 12 zpráv, více zvládli jen Ryszard Czarnecki (21) a Irene Tinagli (15). S osmi zpracovanými stanovisky pak patří Zdechovskému pátá příčka.
 
Zdechovský se chce teď maximálně soustředit na volby
 
Lidovecký europoslanec, který je místopředsedou Výboru pro zaměstnanost a sociální věci a koordinátor kontrolního rozpočtového výboru EPP, chce v aktivní činnosti na půdě Evropského parlamentu rozhodně pokračovat. „V týmu pracujeme ve vysokém tempu na 120 procent. Před sebou máme teď dva náročně měsíce, kdy nás čeká několik stěžejních jednání a hlasování,“ nastiňuje nejbližší období Zdechovský, který přiznává, že se těší, až si po volbách na chvíli odpočine. 
 
Vedle parlamentní činnosti má na starosti ještě přípravu na nadcházející sněmovní volby v České republice. „Jako místopředseda volebního štábu naší koalice SPOLU řeším každý týden s kolegy věci týkající se říjnových voleb. Práce je opravdu hodně, ale jdeme do toho všichni na plno. Věřím, že výsledek bude na podzim skvělý,“ dodává na závěr Zdechovský. 

kategorie Tiskové zprávy