KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Tomáš Zdechovský: Evropský parlament začal používat antigenní testy
Zpět

Tomáš Zdechovský: Evropský parlament začal používat antigenní testy

Přidáno 4. 12. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

Brusel – Evropský parlament v Bruselu začal využívat antigenní rychlotesty pro testování účastníků trialogů. Výsledky jsou poskytovány většinou během pouhých 15 minut. Snahou Evropského parlamentu je tak znovu otevřít své brány, zároveň ale maximálně vyloučit možnosti nákazy během jednání. 

„Antigenní testy jsou rychlé a předsedkyně Evropské komise opakovaně doporučila jejich používání. Výsledek je do hodiny s přesností 97 %,“ vysvětluje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který opakovaně upozorňoval i českou vládu na jejich využití a velmi dobré zkušenosti tam, kde jsou používány. 

Po bleskovém zavedení distančního hlasování a využívání moderních technologií při všech typech jednání, tak jde Parlament dál příkladem a pokračuje v postupném otevírání a obnovení svého normálního provozu.

„Ty testy jsou levné a je jednoduché provádět je pravidelně. Přál bych si proto, aby se česká vláda inspirovala a začala je využívat také. Zabránilo by to zbytečným plošným restrikcím a pomohlo rychleji obnovit českou ekonomiku,“ uzavírá Zdechovský.

kategorie Tiskové zprávy