KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Starosta Oslavice Janoušek se stal novým předsedou lidovců na Vysočině
Zpět

Starosta Oslavice Janoušek se stal novým předsedou lidovců na Vysočině

Přidáno 2. 4. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Závěrem dubna čeká KDU-ČSL v Ostravě celostátní sjezd, ještě před ním ale probíhají napříč Českou republikou konference jednotlivých okresů a krajů. Krajskou konferenci mají za sebou už také lidovci z Vysočiny. Ti si v sobotu 2. dubna v Měříně zvolili do svého čela starostu Oslavice Pavla Janouška, který tak ve funkci předsedy krajské organizace vystřídá poslance Víta Kaňkovského.

Již před krajskou konferencí poslanec a krajský zastupitel Vít Kaňkovský avizoval, že se o obhajobu předsednického postu nebude ucházet. „Velice děkuji všem kolegům za podporu a spolupráci v uplynulých 5 letech, kdy jsem měl tu čest být v čele naší krajské organizace. V současné době ale považuji za nutné, abych maximum sil věnoval důležitým úkolům z oblasti sociální politiky, což předpokládá moje role předsedy Výboru pro sociální politiku ve Poslanecké sněmovně. Chci se podílet i na řešení řady problémů, které trápí naše zdravotnictví. Můj zájem o KDU-ČSL na Vysočině tímto ale nekončí, jsem připraven novému vedení co nejvíce pomáhat,“ sdělil Kaňkovský, který i nadále zůstává členem krajského výboru KDU-ČSL.

Lidovce na Vysočině nově povede Pavel Janoušek, od roku 2010 je starosta obce Oslavice na Žďársku a druhým volebním obdobím je také krajským zastupitelem. „Rád bych v čele krajské organizace navázal na práci mého předchůdce Víta Kaňkovského, kterému i tímto děkuji za veškerou jeho činnost pro stranu lidovou. Moc si cením projevené podpory a těším se na nové výzvy,‘‘ uvedl nový předseda KDU-ČSL Kraje Vysočina.

Lehkých změn doznalo též složení místopředsedů, kteří jsou zároveň v čele okresních organizací. K Marii Dudíkové z Třebíče, Vladislavu Hynkovi z Jihlavska a Radku Pátkovi ze žďárské organizace, jež byli místopředsedy i v předešlém volebním období se nově přidali Jan Matějů z Pelhřimova a Benjamin Činčila z Havlíčkobrodska.

Do dvoutisícového městysu nedaleko Velkého Meziříčí dorazili na konferenci nejen delegáti z pěti okresů, ale také významní hosté jako předseda strany Marian Jurečka, 1. místopředsedkyně a senátorka Šárka Jelínková, poslanec Marek Výborný či europoslanci Michaela Šojdrová a Tomáš Zdechovský.

Krajská konference dnes navrhovala také kandidáty do Předsednictva KDU-ČSL, které se bude volit na dubnovém sjezdu strany v Ostravě. Na předsedu KDU-ČSL místní navrhli Mariana Jurečku. Podporu na post prvního místopředsedy získal poslanec Jan Bartošek. 

kategorie Tiskové zprávy